![](https://newsbuzau.ro/wp-content/uploads/2024/06/ICHIm-PNL-Buzau-600x493.jpg)
Carmen Ichim, candidat PNL pentru Primaria Buzau: “Drama șoselelor din Buzău și teroarea tuturor conducătorilor auto o vedem clar într-un mic exemplu din clipul de mai jos. PSD-ul și primarul Toma ne-au adus semafoare ridicole, bani din belșug - dar numai pentru cei ce asfaltează și de câte 3 ori o stradă, chirii exorbitante la parcări și mult… mult haos!
Deviza domnului primar e clară.
“Mie să-mi fie bine, restul se descurcă!”
Noi trebuie să ne înarmăm cu răbdare, să facem slalom printre mașini, să mai călcăm într-o groapă de pe o stradă “proaspăt asfaltată“ pentru a treia oară… să ne umplem de nervi într-un banal drum spre casă!
Primarul Toma și PSD-ul marilor “mahări“ din București simt însă cum începe pământul să le tremure sub picioare pe pământul buzoian și încep să se precipite.
Nu mai e loc!
Nu mai e timp!
Cu toți micii voștri dați gratis și oameni aduși la ordinul partidului să vă aplaude, în Buzău deja are loc o revoluție!
Lumea nu vă mai vrea!
Ne-am săturat de PSD,
ne-am săturat de aroganța voastră, ne-am săturat de voi!
Vrem o schimbare!”
CMF: 21240015