![](https://newsbuzau.ro/wp-content/uploads/2024/05/Afacerea-Semaforul-Toma-Faliment-Buzau.jpg)
Carmen Ichim, candidat la functia de primar al Municipiului Buzau: “Suntem în orașul semafoarelor. Nu ar fi nimic rău în asta dacă nu am vedea că una dintre clamatele realizări ale PSD-ului reprezentat de domnul primar Toma ar fi împânzirea unui singur sens giratoriu cu… 18 semafoare!
20.000 euro unul singur! 1 miliard! Pe lângă falimentul în care PSD-ul a băgat companiile locale, vedem aici și un faliment al traficului.
18 semafoare! 20.000 euro unul! Multe miliarde aruncate fără sens! Intersecțiile giratorii se încarcă de semafoare fără o logică și cineva se îmbogățește din vânzarea lor. Din nou!
PSD-UL mai vrea încă 4 ani de stăpânire locală în Buzău. Încă 4 ani în care va amaneta tot orașul. Probabil, pe lângă altele, mai au multe giratorii de semaforizat și multe miliarde de dat… cui trebuie!”
CMF: 21240015