VIDEO – Selecționata Asociației Județene de Fotbal Buzău, a doua victorie în Slovenia
Last Updated on 09/06/2018 by Iulian Gavriluta

AJF Buzau SloveniaAJF Buzău a reușit o nouă victorie în cadrul turneului preliminar din Slovenia, care contează pentru Cupa Regiunilor. Joi 8 iunie, buzoienii au întâlnit echipa Chabonama din Georgia in a doua partidă a turneului. După succesul din primul meci, 2-1(0-1) cu Central Scotland, AJF Buzău a repurtat o nouă victorie cu scorul de 5-1 (3-1).

 Mai trebuie specificat că selecționata AJF Buzău a evoluat cu un om mai puțin din min. 42, după eliminarea lui Ionuț Istrate. În cea de-a treia și ultima partidă din cadrul grupei, selecționata AJF Buzău va întâlni echipa Maribor din Slovenia. Partida se va disputa luni 11 iunie, de la ora 18.30. “Selecționata AJF Buzău a castigat al doilea joc din Turneul de Calificare din Slovenia ,scor 5 -1 contra reprezentantei Georgiei ,,Chabonama,, . Pentru echipa noastră au marcat Mihăescu Gabriel min 16, 30,69 ,Serbanoiu min 36, Bălan Alin min 90. Pentru Georgiei a marcat Giorgi Paraglava min 11. De menționat că echipa noastră a avut si doi eliminați Istrate Ionuț si Babageanu Mihai”, a precizat pentru News BuzauAdrian Petre, presedintele AJF Buzau.

C.P.

I.G.

https://www.youtube.com/watch?v=U6nKlKDdokM&feature=youtu.be