FOTO – Ciclism: Asociația Club Sportiv’Penteleu,, un nou concurs
Last Updated on 07/06/2018 by Iulian Gavriluta

Ciclism 2018   News Buzau 7La finalul săptămânii trecute, cicliștii de la ACS Penteleu au luat startul la un concurs de cross country în Pădurea Cernica. ACS Penteleu a avut reprezentanți la categoria copii 9-12 ani(3fete), la nivelul 4 categoria 13-18 ani(1 baiat), nivelul 3 categoria 13-18 ani (1 băiat) și nivelul 3 categoria 40-49 ani feminin.

La categoria copii, din 27 concurenți, pe un traseu de 17 km, pe locul 1 s-a clasat Miruna Ștefania Visan, pe locul 2 Ioana Cristiana Mănăilă, iar Bianca Cristina Eremia a terminat pe locul 6. La nivelul 4 categoria 13-18 ani, Mihai Constantinescu,în vârstă de 13 ani, a ocupat locul 6, iar la nivelul 3 categoria 13-18 ani, Robert Iacov a reușit să termine pe locul 1 pe distanța de 21 km. O frumoasă performanță a fost înregistrată și la nivelul 3 feminin categoria 40-49 ani prin Simona Elena Datcu, locul 2, după un accident soldat cu o căzătură in cursa de 21 km prin care a ratat prima poziție.