COMUNICAT DE PRESA: “Liderul organizației orășenești PNL Pogoanele, Stan Tudor, împreună cu cea mai mare parte a membrilor s-a alăturat echipei formate de noi în procesul de unificare a dreptei la nivelul județului Buzău. Stan Tudor a fost permanent liderul opoziției din Pogoanele și la fiecare ciclu de alegeri echipa sa a obținut peste 1500 de voturi în acest oraș.
Pogoanele este a treia organizație orășenească din PNL, după cele din Nehoiu și Pătârlagele care aderă la inițiativa noastră.
Mai multe organizații comunale PNL și-au manifestat interesul pentru acest proiect și urmează ca în scurt timp să-și anunțe public poziția în acest sens.
Acest proiect de unificare a dreptei capătă din ce în ce mai multă amploare și se conturează ca fiind singura mișcare de opoziție veritabilă din județul Buzău.
Senator Dorin Valeriu Bădulescu
Deputat Adrian Mocanu”