După cum se știe, etapa cu numărul 17 a ligii a III-a de fotbal a fost amânată din cauza condițiilor meteo defavorabile. Asta după ce, viscolul și depunerea masivă de zăpada au făcut imposibila organizarea în bune condiții a partidelor care trebuiau să se joace în 23-24 martie. Astfel, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal a decis reprogramarea acestei etape pentru marți 3 aprilie, de la ora 15.00.
Ambele echipe buzoiene vor evolua în fața propriilor suporteri. Metalul va primi replica celor de la Sportul Chișcani, iar CSM Râmnicu Sărat va juca în compania formației Agricola Borcea. Iată și celelalte partide ale etapei:
FCSB 2 - Axiopolis Cernavodă
Înainte Modelu - ACSM Oltenița
Delta Tulcea - Unirea Slobozia
Progresul Spartac - FC Voluntari 2
ACS Farul Constanța- Victoria Traian.
C.P.