Politistii de investigatii criminale din cadrul Politiei Municipiului Ramnicu Sarat, in urma activitatilor specifice, au identificat principalul banuit de comiterea unui furt din locuinta. Din cercetarile efectuate de politisti a reiesit faptul ca in data de 8 martie, un tanar in varsta de 20 de ani, din Ramnicu Sarat ar fi sustras mai multe bijuterii dintr-o locuinta situata in municipiu.
Prejudiciul in valoare de aproximativ 5000 lei a fost recuperat in proportie de 90 % si predat persoanei vatamate, o femeie in varsta de 40 de ani. Fata de persoana in cauza, politistii au luat masura retinerii pentru o perioada de 24 de ore.A fost intocmit dosar penal, iar politistii continua cercetarile pentru documentarea intregii activitati infractionale.
E.S.