Grupul vocal HERUVIMII al Liceului Special pentru Copii cu Deficiente de Vedere din Buzau a obtinut si anul acesta MARELE PREMIU la Festivalul-Concurs Interjudetean “Maica Domnului - Imparateasa Cerului si a Pamantului”, editia a VIII-a, sectiunea Muzica Religioasa si Patriotica, concurs organizat de Centrul de Zi “Danut”, Brosteni, si desfasurat in aceasta luna la Focsani.
Voci de aur in lumina din suflet i-am putea numi pe acesti minunati copii. Dincolo de vocile minunate sunt multe ore de munca pe care ei cu perseverenta le parcurg depunand mult suflet. Solistii Dogaru Adelin (clasa a IV-a) si Dinca Ciprian (clasa a
A.M.