Crucea Rosie Buzau continua "Programul Scolar Colgate", de educatie pentru sanatate in domeniul igienei orale si generale, astfel ca, astazi, 08.11.2017, va distribui in cinci scoli din
Dupa aceasta, se vor intalni cu elevi ai liceului "Stefan cel Mare" care au strans bani pentru batranii de la Caminul din Vintila Voda. Astfel, elevii, impreuna cu dna prof. Doina Catinas, veche voluntara a Crucii Rosii, vor merge sa cumpere produse alimentare, iar in jurul pranzului produsele vor fi distribuite in Camin. Crucea Rosie Filiala Buzau multumeste voluntarilor!
E.S.