Potrivit site-ului Agentiei Nationale a Functionarilor Publici in data de 01.09.2017 a fost afisat Concursul de recrutare pentru ocuparea functiei publice de conducere vacante de arhitect sef al judetului
Ieri 02.10.2017 a fost programata proba scrisa a concursului si cum la selectia dosarelor nu s-a prezentat nimeni, firesc, nici la lucrarea scrisa nu a fost nimeni. Asadar, momentan, Consiliul Judetean Buzau ramane fara architect sef pana la un alt concurs.
A.M.