In urma cu cateva zeci de minute pe strada Caraiman din municipiu, a avut loc un accident rutier prin tamponarea dintre doua autovehicule. Dintr-un autovehicul exista scurgeri de combustibil.
La fata locului zona este izolata de echipajele ISU Buzau pentru a inlatura pericolul unui incendiu si al unei explozii. Nu sunt inregistrate victime.
E.S.
UPDATE -
Sofer vinovat 66 ani, nu a oprit la stop, intersectia str. Vlasiei cu Caraiman. Celalalt sofer 25 ani.