Arta, talent si tinerete.“TINERE CONDEIE” si “REVISTE SCOLARE” si-au desemnat castigatorii. Vezi aici cand va avea loc festivitatea de premiere si rezultatele elevilor buzoieni
Last Updated on 06/06/2017 by Iulian Gavriluta

Premianti creatie literaraJuriul a deliberat  iar rezultatele celor doua concursuri nationale "Tinere condeie" și "Reviste Școlare", etapa judeteana au fost publicate.  Asadar, toti participantii, elevii și profesorii care i-au pregatit, sunt invitati la festivitatea de premiere care va avea loc marti, 13 iunie 2017, ora 17.30, la Centrul Cultural "Alexandru Marghiloman".


 

Festivitatea are loc  intr-un spatiu plin de frumusete și culoare, in care literatura, arhitectura și natura se vor impleti cu „inchipuirile”  artistul plastic Stefan Daniel Lazarescu.

Rezultate la Concursul national de reviste scolare

Etapa judeteana, editia 2017

Reviste Liceu

I. ”Nazuinte„ - Colegiul National ”Mihai Eminescu” Buzau Torna, torna, fratre”, Liceul pentru Deficienti de Vedere” Buzau

II. ”Armonii”, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau Arte si meserii”, Colegiul Agricol ”Dr. C. Angelescu” Buzau Theorethical Hight School”, Liceul ”Alexandru Marghiloman” Buzau

Reviste Gimnaziu

I.PLUS INFINIT”, Scoala Gimnaziala Nicu Constantinescu” Buzau

UNIVERS SCOLAR”, Scoala Gimnaziala ZIDURI, Jud. Buzau

II. ”ARIPI”, Scoala Gimnaziala ”Cpt. Av. Mircea T. Badulescu„ Buzau

ARIPI DE VIS”, Scoala Gimnaziala ”G. E. Palade” Buzau

III. ”Suflet de copil”, Scoala Gimnaziala Podgoria, jud. Buzau.

Muguri”, Scoala Gimnaziala ” Magura, jud. Buzau

Reviste invatamant primar

I. ”Primii pasi spre carte”, Scoala Gimnaziala ”Ion Creanga” Buzau

Albinutele muzicale”, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

REZULTATELE CONCURSULUI DE CREATIE LITERARA TINERE CONDEIE” FAZA JUDETEANA - BUZAU 2017

Proza Gimnaziu

I. Caltu Coman Filofteia, Scoala Gimnaziala ”Cpt. Av. M. T. Badulescu” Buzau

Rotarescu Maria Teodora Lacramioara, Scoala Gimnaziala ”G. E. Palade” Buzau

Calcan Florentina, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Irina Fulop - Sohan, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

II. Teodora Rosca, Scoala Gimnaziala ”G. E. Palade” Buzau

Constantin Sebastian, Scoala Gimnaziala ”G. E. Palade” Buzau

Stanciu Cristina, Liceul de Arte ”Margareta Sterian”

Radu Raluca-Maria, Colegiul National ”B.P. Hasdeu” Buzau

III. Andreea Ruxandra Vulpe, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Stefanescu Stefania Estella, Colegiul National ”B.P. Hasdeu” Buzau

Ceausescu Ana Maria, Scoala Gimnaziala Nr. 11 Buzau

Carstoi Gabriela-Alexandra, Scoala Gimnaziala ”G. E. Palade” Buzau

IV. Iacob Maria, Scoala Gimnaziala ”George Emil Palade” Buzau

Raican Daria Maria, Scoala Gimnaziala „G. E. Palade” Buzau

Vasile Andra, Scoala Gimnaziala ”G. E. Palade” Buzau

Baciu AIicia-Eviana-Maria, Scoala Gimnaziala ”George Emil Palade” Buzau

Burlacu Eduard, Scoala Gimnaziala ”George Emil Palade” Buzau

Cosma Iris, Scoala Gimnaziala ”George Emil Palade” Buzau

Banica Ilinca, Scoala Gimnaziala ”George Emil Palade” Buzau

Poezie Gimnaziu

I. Tofan Georgiana, Lic. Special pentru Deficienti de Vedere - Buzau

Constantinescu Adelina, Scoala Gimnaziala Nr. 1 Ramnicu Sarat

II. Predoiu Alice Elena, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Stefanescu Alexia, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Proza Liceu

I. Vranceanu Diana, Colegiul National ”B.P. Hasdeu” Buzau

Rapeanu Miruna, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Dinu Petrut, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

II. Tanasescu Mihail, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Plopeanu Elena Teodora, Colegiul N. ”Alexandru Vlahuta” Ramnicu Sarat

Saftoiu N. Alexandra Colegiul National ”Mihai Eminescu” Buzau

III. Dogaru Iulia, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Teodorescu Ioana-Teodora (Eseu), Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Tatiana Stefan, Colegiul National „Mihai Eminescu” Buzau

IV. Anghel Ovidiu, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Andreea Cristina Moraru, Colegiul National ”M. Eminescu” Buzau

Mirea Maria, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Stanescu Cristina, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Metescu Ioana, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Rotarescu Elena, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Poezie Liceu

I. Tatiana Stefan, Colegiul National „Mihai Eminescu” Buzau

Teodora-Elena Radu, Colegiul National ”Mihai Eminescu” Buzau

Sima Simina Maria, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

II. Dinu Petrut Relu, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Lipara Alexandra, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Ionascu Alex, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

III. Iancu Ruxandra Elena, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Golea Lacramioara, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Manescu Alexandra, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

IV. Metescu Ioana, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Vranceanu Diana, Colegiul National ”B. P. Hasdeu” Buzau

Proza Invatamant primar

I. Panait Alexia Maria, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Gheorghe Elena, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Poezie Invatamant primar

I. Zaharia Miruna Florentina, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Necula Alexia Maria, Liceul de Arte ”Margareta Sterian” Buzau

Felicitari tuturor!

A.D.