Emotii pentru sutele de parinti si de copii ce au intrat astazi in competitie la faza regionala a Concursului de Matematica “Micul Gauss”, editia a XI a, gazduit de Scoala cu Clasele I-VIII nr. 11
De la mic la mare, de la clasa a II a si pana la clasa a VII a elevii sositi din Buzau, Vrancea, Braila si-au pus astazi in valoare toate cunostintele acumulate in anii de studiu. Elevii clasati pe primele locuri vor primi diplome si stimulente educative. Concursul a inceput la ora 10.00. Copiii fiind in sali de la ora 9:30. Timpul de lucru a fost de doua ore pentru elevii din clasele II – IV si trei ore pentru elevii din clasele V -
Repartizarea pe sali de concurs poate fi consultata aici: https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=sites&srcid=ZGVmYXVsdGRvbWFpbnxzY29hbGExMWJ1emF1fGd4OjU4MDJlOGMwM2Q2N2JiMjQ
A.D.
UPDATE - Rezultatele concursului pot fi vizualizate aici: https://sites.google.com/site/scoala11buzau/noutati