FOTO-VIDEO - Fluier final în grupele „CUPEI CARTIERELOR”

In ziua de 30 iulie a.c., pe stadionul „Cornel Negoescu” din Buzau, s-au disputat ultimele meciuri din grupele „CUPEI CARTIERELOR” la  minifotbal. Competitia este organizata de Politia municipiului Buzau, prin politistii de proximitate, in colaborare cu F.C. Gloria Buzau, Primaria Municipiului Buzau, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret Buzau, C.S. Politia Buzau, Crucea Rosie – Filiala Buzau si Asociatia Judeteana de Fotbal, ca alternativa pentru petrecerea timpului liber oferita copiilor si tinerilor din municipiu. Rezultatele ultimelor meciuri si clasamentele pe grupe:

GRUPA A – „16 ani”

Scoala nr. 11 – Al. Gradinilor     3-0

M. Viteazu – Simileasca 2           0-3

Clasament final                1. Scoala nr. 11               9 p;

                                      2. Micro 5                       9p;

                                      3. Simileasca 2                9p;

                                      4. Al Gradinilor               3p;

                                      5. M. Viteazu                  0p.

GRUPA B – „16 ani”

Clasament  final               1. Micro 3                       9p;

                                      2. Marghiloman               6p;

                                      3. Brosteni Colegiu          3p;

                                      4.Brosteni Centru            0p.

GRUPA C – „16 ani”

Etapa din 28.07.2014

23 August – Dorobanti              6-1

Simileasca – Brosteni                3-0

Clasament final                1.  23 August                  10p;

                                      2.Simileasca                    9p;

                                      3. Dorobanti                    6p;

                                      4. Brosteni                      4p;

                                      5. Dorobanti 1                 0p.

 

GRUPA D – „16 ani”

Rezultatele etapei din 28.07.2014

Dorobanti Ext. – Scoala 15       5-3

Transilvaniei – Simila                0-3

Clasament final                1. Dorobanti Extindere     12p;

                                      2. N. Titulescu                9p;

                                      3. Scoala nr. 15               6p;

                                      4. Simila                          6p;

                                      5. Transilvaniei                0p.

GRUPA A – „16-19 ani”

Rezultatele etapei din 30.07.2014

Balcescu – Dorobanti 1            0-3;

Colegiu – Simileasca                 0-3;

Stadionului – Centru                 5-3.

Clasament final                1. Dorobanti 1                 15p;

                                      2. Centru                         13p;

                                      3. Simileasca                   13p;

                                      4.Stadionului                   12p;

                                      5. N. Balcescu                 6p;

                                      6. Transilvaniei                3p;

                                      7. Brosteni Colegiu          0p.

GRUPA B – „16 – 19 ani”

Rezultatele etapei din 30.07.2014

Micro 14 – Averescu                3-1;

Dorobanti – Brosteni                          3-0;

Hasdeu – Al. Gradinilor            3-3

Clasament final                1. Micro 14                     13p;

                                      2. Dorobanti                    10p;

                                      3. Averescu                     7p;

                                      4. Hasdeu                       7p;

                                      5. Al. Gradinilor              4p;

                                      6. Brosteni                      0p.

GRUPA A – „peste 19 ani”

Centru – Brosteni                      6-5;

Marghiloman – Transilvaniei      3-0

Clasament final                1. N. Balcescu                 9p;

                                      2. Centru                         9p;

                                      3. Brosteni                      7p;

                                      4. Marghiloman               3p;

                                      5. Transilvaniei                1p

GRUPA B – „peste 19 ani”

Micro 14 – 23 August               2-1;

Dorobanti – Micro 5                 4-0.

Clasament final                1. 23 August                   6p;

                                      2. Micro 14                     6p;

                                      3. Dorobanti Extindere     6p;

                                      4. Micro 5                       0p.

                   In ziua de 1 august a.c., se vor disputa sferturile de finala la categoria „16 ani”, dupa urmatorul program:

- ora 08.30                      Scoala nr. 11 – Simileasca

                                      Micro 3  - N. Titulescu

- ora 09.00                      23 August  - Marghiloman;

                                      Dorobanti Ext. – Scoala nr. 15

                   Meciurile din sferturile de finala la categoria „16 - 19 ani” vor avea loc sambata, 2 august, incepand cu ora 19.00, dupa urmatorul program:

Dorobanti 1 – Hasdeu;

Centru -  Averescu;

Simileasca – Dorobanti;

Stadionului – Micro 14.

I.G.

 

 

 

Comments are now closed for this entry